Działalność SPCh ma charakter ekumeniczny

Pod naszym patronatem, nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, ukazała się książka Psychoterapia integratywna w podejściu chrześcijańskim autorstwa Anny Ostaszewskiej.

Nowe – zmienione i rozszerzone – wydanie cenionej książki na temat psychoterapii integratywnej w podejściu chrześcijańskim. Psychoterapia ta jest metodą rozwijaną w Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich, a jej celem jest jednoczesna troska o psychiczne i duchowe zdrowie człowieka. Opiera się ona na podejściu psychodynamicznym i poznawczo-behawioralnym oraz korzysta zarówno z naukowych, jak i duchowych tradycji. W Polsce wiara chrześcijańska jest dla wielu ludzi bardzo ważną częścią życia, dlatego tak istotne jest, aby psychoterapeuci byli odpowiednio przygotowani do pracy z nimi i pomagania im w pokonywaniu codziennych trudności.

 

Koncepcja psychoterapii integratywnej w podejściu chrześcijańskim imponuje dzięki jasnemu, spójnemu i systematycznemu wyjaśnieniu wspólnej płaszczyzny psychoterapii integratywnej i duchowości, które rozróżnia duchowość zdrową i niezdrową. Autorka w przemyślany i treściwy sposób uzasadnia potrzebę włączenia duchowości do swojego podejścia do psychoterapii integratywnej, nie idąc na kompromis ani z wiarą, ani z profesjonalną psychoterapią. To osiągnięcie godne uznania. Zdolność wypowiadania się z wiedzą o obu tych światach jest rzadka.

Kenneth Evans

prezes Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integratywnej

 

 

Anna Ostaszewska – psychoterapeutka z trzydziestoletnim doświadczeniem, posiada certyfikat psychoterapeuty i superwizora Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich oraz Europejski Certyfikat Psychoterapeuty. W latach 1995–2009 przewodnicząca Zarządu Głównego Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, natomiast w latach 2009–2014 przewodnicząca Sekcji Psychoterapii i członek Zarządu Głównego SPCh. Od 2007 roku sekretarz Polskiej Rady Psychoterapii. Pełni również funkcję wiceprezesa Europejskiego Ruchu Chrześcijańskiej Antropologii, Psychologii i Psychoterapii. Prowadzi psychoterapię w Centrum Psychoterapii Integratywnej w Warszawie.

 

ISBN: 978-83-7489-693-1

Numer wydania: drugie

Oprawa: twarda

Format: 145 x 205 mm

Liczba stron: 200

Cena detaliczna: 34,90 zł

http://www.gwp.pl/psychoterapia-integratywna-w-podejsciu-chrzescijanskim.html