ul. Wilcza 66/68, 00-679 Warszawa

Szkolenia krótkoterminowe

Szkolenia krótkoterminowe

 Bezpłatne wprowadzenie do komunikacji empatycznej (on-line)

 

12 sierpnia i 9 września​ 2021 r. w godzinach: 17:30 -19:30

Zapraszamy do odkrywania autentycznego sposobu komunikowania się z innymi, który oferuje jednocześnie zrozumienie i empatię.
Na zajęcia te potrzebne będzie urządzenie, za pomocą którego się połączysz, oraz chęć uczenia się.
W czasie 2-godzinnych warsztatów zajmiemy się m.in. tematami:

 • Myślenie i wzorce językowe, które blokują relacje,
 • Komponent komunikacji empatycznej, dzięki któremu będziesz w stanie bardziej zrozumieć drugą osobę oraz siebie.
 • Czym jest słuchanie empatyczne i jak możesz zacząć je od razu stosować.

W jakich sytuacjach może być przydatna komunikacja empatyczna?

 • Gdy chcesz porozmawiać z współmałżonkiem/partnerem, dzieckiem lub osobą z pracy, i chcesz być usłyszany oraz zrozumiany;
 • Gdy zmagasz się z konfliktem wewnętrznym i nie wiesz jaką podjąć decyzję;
 • We wszelkich innych sytuacjach, gdy chcesz cieszyć się z relacji opartych na zaufaniu i autentyczności.

Warsztaty prowadzone będą w oparciu o metodę „Porozumienie bez Przemocy” Marshalla Rosenberga i są skierowane do osób, które jeszcze nie były na żadnych warsztatach z tej metody.

Zapisy: anna.makarska@gmail.com

Zapisane osoby przed warsztatami otrzymają link umożliwiający dołączenie do spotkania.

Prowadzenie

Anna Makarska – od wielu lat edukatorka komunikacji wg metodologii dr Marshalla B. Rosenberga, którą jest zafascynowana. Prowadzi regularnie warsztaty o tej tematyce. Uczyła się u twórcy metody i u innych zagranicznych trenerów NVC.

Serdecznie zapraszamy!

 

Serdecznie zapraszamy na warsztaty stacjonarne lub prowadzone zdalnie:

 

Sekrety Komunikacji

oparte na metodzie „Porozumienie bez Przemocy”  Marshalla Rosenberga.

 

11-12 września 2021

Sposób, w jaki komunikujemy się z innymi oraz ze sobą, określa jakość naszego życia.
Tony Robbins

Potrzeba więzi międzyludzkiej należy do najbardziej podstawowych potrzeb człowieka obok takich, jak pożywienie, woda, czy dach nad głową. Jako ludzie, aby się rozwijać i żyć pełnią, potrzebujemy dobrych relacji z innymi, jak również ze sobą. Przedmiotem dwudniowych warsztatów będzie podstawowy środek budowania relacji, a mianowicie sposób w jaki rozmawiamy.

Na warsztatach będziemy poznawać i wzmacniać umiejętności komunikacyjne, kluczowe w relacjach, zwracać uwagę na jakość naszego myślenia, na język jakiego używamy i identyfikować blokady komunikacyjne prowadzące do nieporozumień. Wszystko to w oparciu o model  Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication) amerykańskiego psychologa dr Marshalla B. Rosenberga. 

Dla kogo?

dla wszystkich, którzy pragną:
– poprawiać jakość relacji osobistych i zawodowych;
– zapobiegać nieporozumieniom;
– szczerze wyrażać siebie w sposób uwzględniający innych;
– słuchać innych ze zrozumieniem i empatią.

Uczestnik wcześniejszych warsztatów powiedział:

„Warsztaty poruszyły mnie dogłębnie. Zainspirowały mnie do wprowadzania w codzienne życie metod skutecznego porozumiewania się. Prowadząca z niezwykłym zaangażowaniem i w przystępny sposób przekazała wiedzę, którą mogę rozwijać dalej. Nie spodziewałem się, że relacje międzyludzkie mogą być tak fascynujące, jeśli wprowadzimy w życie kilka podstawowych zasad, które przyswoiłem na warsztatach. Polecam z całego serca wszystkim”.
Piotr Zalewski

Na warsztatach: 

– poznasz zasady komunikacji, która jest skuteczna, a zarazem oparta na szacunku i zrozumieniu;
– zaczniesz rozpoznawać uczucia i potrzeby u siebie oraz u innych osób;
– odpowiesz na pytanie: „co autor miał na myśli”, czyli o co może chodzić drugiej osobie ?
– dowiesz się, co najbardziej blokuje komunikację;
– przekonasz się, że nawet w sytuacjach konfliktowych możesz zachować życzliwość;
– odkryjesz motywację kryjącą się za tym, co mówisz;
– doświadczysz jasności i ulgi, gdyż zupełnie inaczej spojrzysz na swoje relacje;

Co wyróżnia te warsztaty?

 • przejrzysty, spójny model komunikacji;
 • żadnych manipulacji i sztuczek;
 • gwarancja, że zastosowanie tylko wybranych elementów poznanych na warsztatach, poprawi twoje relacje.

Prowadzenie:

Anna Makarska – od wielu lat edukatorka komunikacji wg metodologii Marshalla B. Rosenberga Nonviolent Communication, którą jest zafascynowana. Prowadzi regularnie warsztaty w Ośrodku Pomocy Psychologicznej INTEGRA. Związana z ośrodkiem jezuickim w Suchej przez prowadzenie Wakacyjnych Warsztatów Komunikacji i Porozumienia. Przekazuje wiedzę i narzędzia, które rozwijają komunikację, relacje z innymi i ze sobą.

Pracuje również indywidualnie z klientami. Jest wykształcona w coachingu koaktywnym.

Wiedzę i praktykę w zakresie prowadzenia warsztatów zdobywała m. in. w międzynarodowej Szkole Liderów w Co-Active Training Institute (USA) oraz na warsztatach prowadzonych przez Marshalla Rosenberga  i wielu innych, zagranicznych trenerów.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z prowadzącą na e-mail: anna.makarska@gmail.com lub telefon: 503 47 66 47

Termin: 11-12 września 2021 r.

w sobotę 11 września 10:00-16:00 (z godzinną przerwą na obiad)

w niedzielę 12 września 10:00-14:00.

Miejsce: Ośrodek Pomocy Psychologicznej INTEGRA, ul. Wilcza 66/68, 00-679 Warszawa.

Zapisy: anna.makarska@gmail.com  lub tel. 503 476 647.

Cena: 390 zł.

2-dniowe warsztaty stanowią całość i zapoznają uczestników z podstawowymi elementami Porozumienia bez Przemocy. Są świetną okazją do poznania metody przez osoby, które jeszcze jej nie znają lub znają ją z lektury książek lub artykułów o tej tematyce.

Dla osób, które już uczestniczyły w warsztatach PbP, może to być szansa na uporządkowanie i ugruntowanie zdobytej uprzednio wiedzy i doświadczenia.

Zapewniamy komfort uczenia się w kameralnej grupie osób o podobnych zainteresowaniach (max .10 osób). W ramach warsztatów uczestnicy otrzymają materiały potrzebne do wykonywania ćwiczeń oraz zaświadczenia o uczestnictwie.

Uwaga: Zapraszam do zapisywania się na warsztaty. Jednak decyzja o tym, czy odbędą się w wersji „na żywo” czy w wersji zdalnej, będzie uzależniona od obowiązujących pod koniec czerwca przepisów sanitarnych. Ostatecznie potwierdzę to osobom zainteresowanym na tydzień przed rozpoczęciem warsztatów.

 

PSYCHODRAMA W WARSZAWIE

GRUPA ROZWOJOWO-TERAPEUTYCZNA

prowadzona metodą psychodramy wg J.L. Moreno

Pierwsze spotkanie odbędzie się po zebraniu grupy. Jego celem będzie wstępne poznanie się grupy i metody. Po nim każda osoba podejmie decyzję co do kontynuacji. Ze względu na niepewną jeszcze sytuację pandemiczną nie podajemy odgórnie terminu tego spotkania. Ustalimy go wspólnie, gdy zbierze się grupa, uwzględniając bieżące możliwości.

Grupa będzie miała charakter półotwarty. Liczba miejsc: min. 8, max. 12 osób. Przy większej liczbie chętnych rozważymy otworzenie drugiej, równoległej grupy.

 Prowadzące:

Marta Maryl – dr n.med., certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, terapeuta i trener Polskiego Instytutu Psychodramy, wykładowca, prowadzi grupy na kursach psychoterapii, trener w szkoleniach w biznesie.

Ita Szpulak – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, w drodze do certyfikatu terapeuty Polskiego Instytutu Psychodramy. Prowadzi psychoterapię indywidualną i różne formy pracy z grupami.

Czas i miejsce:  Ośrodek Pomocy Psychologicznej INTEGRA, ul. Wilcza 66/68 Warszawa

Spotkania raz w miesiącu w soboty (prawdopodobnie w godz. 9-18 z przerwą na obiad).  Czas trwania I etapu: 12 spotkań.

Koszt: 450 zł/spotkanie (8 h)

 Zapraszamy osoby, które chcą się kreatywnie rozwijać, są otwarte na pracę w grupie, a także na pracę z ciałem i ruchem. Psychodrama daje ogromną przestrzeń do rozwoju, zarówno w zakresie osobistym, jak i zawodowym. Jest metodą efektywną przede wszystkim dlatego, że bazuje na działaniu, angażuje całą osobę, z jej ciałem, umysłem, emocjami, tym, co świadome i nieświadome. Istotna jest także wartość grupy, która we wspólnym procesie wspiera rozwój poszczególnych osób.

Więcej o metodzie psychodramy  https://www.psychodrama.pl/psychodrama_jako_metoda.html

 Zgłoszenia:

Marta   502 056 587     marta.gadas@wp.pl

Ita    502 851 972   ita.szpulak@gmail.com

 

Istnieje możliwość uzyskania zaświadczenia uczestnictwa w grupie, potwierdzonego przez Polski Instytut Psychodramy, liczącego się jako godziny pracy własnej w przypadku osób ubiegających się o certyfikat psychoterapeuty.

 

Brainspotting

Wprowadzenie do Brainspotting 

Rewolucyjnej Terapii Traumy

 „Tam gdzie patrzymy, wpływa na to jak się czujemy”. – David Grand, PhD

 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w warsztacie, podczas którego zapoznacie się Państwo z jednym z najnowszych podejść terapeutycznych w leczeniu traumy.

Warsztat składać się będzie z części teoretycznej, w której omówione zostaną teoretyczne podstawy terapii Brainspotting, jak i przedstawione zostaną sposoby identyfikacji brainspot, t.j. Wewnętrzne Okno BSP, Zewnętrzne Okno BSP oraz Gazespotting.

W drugiej części odbędzie się demonstracja in vivo, dzięki której będziecie Państwo mogli zobaczyć jak Brainspottting może być zastosowany w terapii, jak i zaobserwować jak dokonuje się proces neuroplastycznej zmiany.

Wysoka skuteczność oraz szybkie efekty leczenia spowodowały, że reputacja terapii Brainspotting w ostatnich latach gwałtownie wzrosła, dzięki czemu stała się ona jedną z najpopularniejszych metod terapii traumy. Brainspotting opisywany jest w licznych  czasopismach naukowych jako jedna z najskuteczniejszych metod pracy z traumą.

Czym jest Brainspotting? Brainspotting (BSP) jest innowacyjną metodą leczenia traumy i jej symptomów.  Założenia teoretyczne terapii BSP  i jej mechanizm działania zgodne są z najnowszymi osiągnięciami neuronauki, co wyjasnia jej skuteczność oraz zdolność inicjowania naturalnych procesów w mózgu prowadzących do trwałej i głębokiej  zmiany.

Jak dziala Brainspotting? Brainspotting wykorzystuje odpowiednią pozycję oczu, dzięki której odnajdujemy dostęp do źródeł traumy oraz innych przykrych doświadczeń zapisanych w podkorowych strukturach mózgu. Owa pozycja oczu czyli tzw. brainspot jest psychofizjologicznie związana z pamięcią traumy. Dzięki relacyjnemu dostrojeniu terapeuty oraz skupionej uważności klienta wpatrującego się w brainspot stymulowane są naturalne procesy samouzdrawiania.

Dla kogo: Do udziału w warsztacie zapraszamy psychologów, psychoterapeutów, specjalistów terapii uzależnień, lekarzy, psychiatrów, oraz pedagogów pragnących pogłębić wiedzę niezbędną do pracy z traumą i innymi uwarunkowaniami psychosomatycznymi. Warsztat będzie otwarty dla coachów oraz osób zainteresowancych rozwojem osobistym.

 

Kiedy:  28 września 2019, godz. 15.00 do 17.30

Gdzie: Poradnia INTEGRA

 1. Wilcza 66/68, 00-679 Warszawa

Cena: 150 zł. W cenę wliczone są napoje i mała przekąska

Rezerwacja: Aby zarezerwować miejsce należy dokonać wplaty. Zgłoszenia przyjmowane są:

Od pon. – pt. w godzinach 9:00 – 20:00

Telefon: 697 011  207

e-mail: integra@spch.pl

 

Korzyść: Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat nowej metody leczenia traumy, zapoznają sie ze źródlami wyjaśniającymi skuteczność terapii Brainspotting oraz będą mogli zastosować jeden ze sposobów zidentyfikowania brainspot i użyć go w swojej praktyce klinicznej oraz w życiu codziennym od razu po ukończeniu warsztatu.

 

Trener: Monika Gos – dyplomowany psycholog kliniczny, członek BPS (Chartered Member of The British Psychological Society) zarejestrowany przez HCPC (Health and Care Professions Council). Monika ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Przez wiele lat pracowała oraz szkoliła sie zawodowo zarówno w Polsce, USA jak i w Wielkiej Brytanii. Monika jest terapeutą Psychoanalizy Relacyjnej oraz metod skoncentrowanych na doświadczeniu i pracy z ciałem tj. Focusing, Core Energetics, oraz EMDR (Eye Movement Desensitisation and Reprocessing). Monika jest superwizorem, trenerem Focusing oraz międzynarodowym trenerem Brainspotting. Aktualnie pracuje jako psycholog kliniczny w największej w Wielkiej Brytanii organizacji zajmującej się leczeniem uzależnień oraz prowadzi prywatną praktykę psychoterapii w Londynie. W swojej pracy terapeutycznej specjalizuje się w leczeniu traumy więzi oraz jej wszelkich konsekwencji. Monika pracuje także z artystami nad rozwojem kreatywności i potencjału.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem w języku polskim:

http://www.ipe.edu.pl/public/files/s/bang.pdf

Szkolenie: „O scalaniu pękniętej duszy”

Psychoterapia dorosłych ofiar nadużyć seksualnych w dzieciństwie

Szkolenie przeznaczone jest dla psychologów, psychoterapeutów (również tych w trakcie szkolenia) – profesjonalistów pracujących psychoterapeutycznie z pacjentami, osób  zainteresowanych tematem nadużyć seksualnych w dzieciństwie i ich skutków, oraz psychodynamicznym rozumieniem procesu psychoterapeutycznego dorosłych pacjentów, którzy w dzieciństwie doświadczyli nadużycia seksualnego (incestu).

Szkolenie obejmuje między innymi poniższe zagadnienia:

 1. Psychodynamiczne rozumienie traumy – podstawy
 2. Mechanizmy rozwoju incestu / kazirodztwa w rodzinie
 3. Przeniesienie i przeciwprzeniesienie
 4. Specyficzne mechanizmy budowanie relacji terapeutycznej z pacjentem po traumie seksualnej
 5. Mechanizmy obronne szczególnie związane ze zjawiskiem incestu
 6. Studium przypadków

Forma zajęć: wykład + analiza literatury nadesłanej przez prowadzącą na tydzień przed szkoleniem (na adres mailowy uczestnika szkolenia) + praca warsztatowa + wymiana doświadczeń

Miejsce: OPP Integra, ul. Wilcza 66/68, Warszawa – Śródmieście

Koszt:

490 zł – płatność do dn. 7.02.2020

550 zł – płatność po 7.02.2020

W przypadku rezygnacji ze szkolenia istnieje możliwość przepisania uczestnictwa na kogoś innego.

Termin: dn. 7-8.03.2020  (sobota: od godz. 9 do 17; niedziela: od godz. 9 do 17)

Czas trwania: 16 godzin dydaktycznych

Zgłoszenia proszę nadsyłać mailowo na adres: integra@spch.pl z podaniem imienia i nazwiska, oraz nr telefonu. Zainteresowanych otrzymaniem faktury – proszę o przesłanie danych, na które faktura ma być wystawiona. Wystawiamy faktury tylko po otrzymaniu przelewu.

Prowadząca szkolenie:

Barbara Wangler – psychoterapeuta psychodynamiczno-systemowy, absolwentka studiów na kierunku pedagogika, nauki o rodzinie i teologia, uczestniczka wielu szkoleń specjalistycznych, konferencji, odczytów w kraju i zagranicą. Konsultant zespołu trenerów małżeństw w Fundacji Pomoc Rodzinie, koordynator szkoleń organizowanych przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich w Warszawie, mediator, przede wszystkim psychoterapeuta z wykształcenia i pasji.

 

——————————————————————————————————————————————————————————————————————

 

Współpracujemy:

Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich

realizacja estinet.pl