ul. Wilcza 66/68, 00-679 Warszawa

Szkolenia krótkoterminowe

Szkolenia krótkoterminowe

Serdecznie zapraszamy na warsztat stacjonarny lub prowadzony zdalnie:

 

Sekrety Komunikacji

oparte na metodzie „Porozumienie bez Przemocy”  Marshalla Rosenberga.

 

19-20 marca 2022 r.

Sposób, w jaki komunikujemy się z innymi oraz ze sobą, określa jakość naszego życia.
                                                                                                                                                                            Tony Robbins

Potrzeba więzi międzyludzkiej należy do najbardziej podstawowych potrzeb człowieka, obok takich jak pożywienie, woda, czy dach nad głową. Jako ludzie, aby się rozwijać i żyć pełnią, potrzebujemy dobrych relacji z innymi, jak również ze sobą. Przedmiotem dwudniowego warsztatu będzie podstawowy środek budowania relacji, a mianowicie sposób w jaki rozmawiamy.

Będziemy poznawać i wzmacniać umiejętności komunikacyjne kluczowe w relacjach, zwracać uwagę na jakość naszego myślenia, na język jakiego używamy, i uświadamiać sobie blokady komunikacyjne prowadzące do nieporozumień. Wszystko to w oparciu o model  Porozumienia bez Przemocy (ang. Nonviolent Communication) amerykańskiego psychologa dr Marshalla B. Rosenberga.

Dla kogo?

dla wszystkich, którzy pragną:
– poprawiać jakość relacji osobistych i zawodowych;
– zapobiegać nieporozumieniom;
– szczerze wyrażać siebie w sposób uwzględniający innych;
– słuchać innych ze zrozumieniem i empatią.

Uczestnicy wcześniejszych edycji tych warsztatów powiedzieli:

„Warsztaty poruszyły mnie dogłębnie. Zainspirowały mnie do wprowadzania w codzienne życie metod skutecznego porozumiewania się. Prowadząca z niezwykłym zaangażowaniem i w przystępny sposób przekazała wiedzę, którą mogę rozwijać dalej. Nie spodziewałem się, że relacje międzyludzkie mogą być tak fascynujące, jeśli wprowadzimy w życie kilka podstawowych zasad, które przyswoiłem na warsztatach. Polecam z całego serca wszystkim”.
Piotr Zalewski

„Jeżeli emocjonalnie reagujesz na trudne sytuacje i dziwisz się, że inni się zamykają na ciebie – skorzystaj z tych warsztatów, a znajdziesz sposób na polepszenie samopoczucia swojego i innych”. S. Maria Kowalik.

„Warsztaty te to dobry wstęp dla każdego, kto chce poznać podstawy metody PbP lub po prostu jej doświadczyć w komunikacji z innymi ludźmi. Największą zaletą warsztatów jest ich praktyczność. Teorii jest tyle ile potrzeba do przeprowadzenia wielu angażujących ćwiczeń, koncentrujących się na potrzebach uczestników. Te warsztaty to była dla mnie swoista sobotnio-niedzielna wycieczka w głąb siebie i okazja do przyjrzenia się temu jak komunikuję się z innymi”. Bartosz.

„Szczerze polecam uczestniczenie w tych warsztatach z kilku powodów. Po pierwsze – ze względu na przejrzyste tłumaczenie dość skomplikowanych kwestii dotyczących relacji międzyludzkich. Po drugie – wykorzystywanie konkretnych przykładów z życia uczestników, a nie czysto podręcznikowych. Ponadto, prowadząca chętnie odpowiadała na pytania i pomagała zrozumieć nasze potrzeby”. Joanna Górska.

Na warsztacie: 

– poznasz zasady komunikacji, która jest skuteczna, a zarazem oparta na szacunku i zrozumieniu;
– zaczniesz rozpoznawać uczucia i potrzeby u siebie oraz u innych osób;
– odpowiesz na pytanie: „co autor miał na myśli”, czyli o co może chodzić drugiej osobie ?
– dowiesz się, co najbardziej blokuje komunikację;
– przekonasz się, że nawet w sytuacjach konfliktowych możesz zachować życzliwość;
– odkryjesz motywację kryjącą się za tym, co mówisz;
– doświadczysz jasności i ulgi, gdyż zupełnie inaczej spojrzysz na swoje relacje;

Co wyróżnia ten warsztat?

  • przejrzysty, spójny model komunikacji;
  • żadnych manipulacji i sztuczek;
  • gwarancja, że zastosowanie tylko wybranych elementów poznanych na warsztatach, poprawi twoje relacje.

Prowadzenie:

Anna Makarska – od wielu lat edukatorka komunikacji wg metodologii Marshalla B. Rosenberga Nonviolent Communication, którą jest zafascynowana. Prowadzi regularnie warsztaty w Ośrodku Pomocy Psychologicznej INTEGRA. Związana z ośrodkiem jezuickim w Suchej przez prowadzenie Wakacyjnych Warsztatów Komunikacji i Porozumienia. Przekazuje wiedzę i narzędzia, które rozwijają komunikację, relacje z innymi i ze sobą.

Pracuje również indywidualnie z klientami. Jest wykształcona w coachingu koaktywnym.

Wiedzę i praktykę w zakresie prowadzenia warsztatów zdobywała m. in. w międzynarodowej Szkole Liderów w Co-Active Training Institute (USA) oraz na warsztatach prowadzonych przez Marshalla Rosenberga  i wielu innych, zagranicznych trenerów.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z prowadzącą na e-mail: anna.makarska@gmail.com lub telefon: 503 47 66 47

Termin: 19-20 marca 2022 r.

w sobotę 19 marca w godz. 10:00-16:00;

w niedzielę 20 marca w godz. 10:00-14:00.

Miejsce: CENTRUM POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ STOWARZYSZENIA PSYCHOLOGÓW CHRZEŚCIJAŃSKICH INTEGRA, ul. Wilcza 66/68, 00-679 Warszawa.

Zapisy: anna.makarska@gmail.com  lub tel. 503 476 647.

Cena: 390 zł.

2-dniowy warsztat stanowi całość i zapoznaje uczestników z podstawowymi komponentami Porozumienia bez Przemocy. Jest świetną okazją do poznania metody przez osoby, które jeszcze jej nie znają, lub znają ją z lektury książek, artykułów, itp.

Dla osób, które już uczestniczyły w warsztatach PbP, może to być świetna okazja do przypomnienia i ugruntowania zdobytej uprzednio wiedzy i doświadczenia.

Zapewniamy komfort uczenia się w kameralnej grupie osób o podobnych zainteresowaniach (max .10 osób). W ramach warsztatu uczestnicy otrzymają materiały potrzebne do wykonywania ćwiczeń.

Uwaga: Zapraszam do zapisywania się na warsztat. Decyzja o jego wersji stacjonarnej lub zdalnej będzie uzależniona od obowiązujących w tym czasie przepisów sanitarnych.

 

Bezpłatne wprowadzenie do komunikacji empatycznej (on-line)

 

17 lutego, 14 marca, lub 8 kwietnia 2022 r.

w godzinach: 18:00 -19:30

 

Zapraszam do odkrywania autentycznego sposobu komunikowania się z innymi, który oferuje jednocześnie zrozumienie i empatię.

Na zajęcia te potrzebne będzie urządzenie, za pomocą którego się połączysz, oraz chęć uczenia się.

 

W czasie 1.5-godzinnych warsztatów zajmiemy się m.in.tematami:

  • Myślenie i wzorce językowe, które blokują relacje,
  • Komponent komunikacji empatycznej, dzięki któremu będziesz w stanie bardziej zrozumieć drugą osobę oraz siebie.
  • Czym jest słuchanie empatyczne i jak możesz zacząć je od razu stosować.

W jakich sytuacjach może być przydatna komunikacja empatyczna?

  • Gdy chcesz porozmawiać ze współmałżonkiem/partnerem, dzieckiem lub osobą z pracy, i chcesz być usłyszany oraz zrozumiany;
  • Gdy zmagasz się z konfliktem wewnętrznym i nie wiesz jaką podjąć decyzję;
  • We wszelkich innych sytuacjach, gdy chcesz cieszyć się z relacji opartych na zaufaniu i autentyczności.

 

Warsztaty prowadzone będą w oparciu o metodę „Porozumienie bez Przemocy” Marshalla Rosenberga i są skierowane do osób, które jeszcze nie były na żadnych warsztatach z tej metody.

Zapisy: anna.makarska@gmail.com

Zapisane osoby przed warsztatami otrzymają link umożliwiający dołączenie do spotkania.

Prowadzenie

Anna Makarska – od wielu lat edukatorka komunikacji wg metodologii dr Marshalla B. Rosenberga, którą jest zafascynowana. Prowadzi regularnie warsztaty o tej tematyce. Uczyła się u twórcy metody i u wielu zagranicznych trenerów NVC.

 

Serdecznie zapraszam!

Brainspotting

Wprowadzenie do Brainspotting 

Rewolucyjnej Terapii Traumy

 „Tam gdzie patrzymy, wpływa na to jak się czujemy”. – David Grand, PhD

 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w warsztacie, podczas którego zapoznacie się Państwo z jednym z najnowszych podejść terapeutycznych w leczeniu traumy.

Warsztat składać się będzie z części teoretycznej, w której omówione zostaną teoretyczne podstawy terapii Brainspotting, jak i przedstawione zostaną sposoby identyfikacji brainspot, t.j. Wewnętrzne Okno BSP, Zewnętrzne Okno BSP oraz Gazespotting.

W drugiej części odbędzie się demonstracja in vivo, dzięki której będziecie Państwo mogli zobaczyć jak Brainspottting może być zastosowany w terapii, jak i zaobserwować jak dokonuje się proces neuroplastycznej zmiany.

Wysoka skuteczność oraz szybkie efekty leczenia spowodowały, że reputacja terapii Brainspotting w ostatnich latach gwałtownie wzrosła, dzięki czemu stała się ona jedną z najpopularniejszych metod terapii traumy. Brainspotting opisywany jest w licznych  czasopismach naukowych jako jedna z najskuteczniejszych metod pracy z traumą.

Czym jest Brainspotting? Brainspotting (BSP) jest innowacyjną metodą leczenia traumy i jej symptomów.  Założenia teoretyczne terapii BSP  i jej mechanizm działania zgodne są z najnowszymi osiągnięciami neuronauki, co wyjaśnia jej skuteczność oraz zdolność inicjowania naturalnych procesów w mózgu prowadzących do trwałej i głębokiej  zmiany.

Jak dziala Brainspotting? Brainspotting wykorzystuje odpowiednią pozycję oczu, dzięki której odnajdujemy dostęp do źródeł traumy oraz innych przykrych doświadczeń zapisanych w podkorowych strukturach mózgu. Owa pozycja oczu czyli tzw. brainspot jest psychofizjologicznie związana z pamięcią traumy. Dzięki relacyjnemu dostrojeniu terapeuty oraz skupionej uważności klienta wpatrującego się w brainspot stymulowane są naturalne procesy samouzdrawiania.

Dla kogo: Do udziału w warsztacie zapraszamy psychologów, psychoterapeutów, specjalistów terapii uzależnień, lekarzy, psychiatrów, oraz pedagogów pragnących pogłębić wiedzę niezbędną do pracy z traumą i innymi uwarunkowaniami psychosomatycznymi. Warsztat będzie otwarty dla coachów oraz osób zainteresowanych rozwojem osobistym.

 

e-mail: integra@spch.pl

 

Korzyść: Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat nowej metody leczenia traumy, zapoznają się ze źródłami wyjaśniającymi skuteczność terapii Brainspotting oraz będą mogli zastosować jeden ze sposobów zidentyfikowania brainspot i użyć go w swojej praktyce klinicznej oraz w życiu codziennym od razu po ukończeniu warsztatu.

 

Trener: Monika Gos – dyplomowany psycholog kliniczny, członek BPS (Chartered Member of The British Psychological Society) zarejestrowany przez HCPC (Health and Care Professions Council). Monika ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Przez wiele lat pracowała oraz szkoliła sie zawodowo zarówno w Polsce, USA jak i w Wielkiej Brytanii. Monika jest terapeutą Psychoanalizy Relacyjnej oraz metod skoncentrowanych na doświadczeniu i pracy z ciałem tj. Focusing, Core Energetics, oraz EMDR (Eye Movement Desensitisation and Reprocessing). Monika jest superwizorem, trenerem Focusing oraz międzynarodowym trenerem Brainspotting. Aktualnie pracuje jako psycholog kliniczny w największej w Wielkiej Brytanii organizacji zajmującej się leczeniem uzależnień oraz prowadzi prywatną praktykę psychoterapii w Londynie. W swojej pracy terapeutycznej specjalizuje się w leczeniu traumy więzi oraz jej wszelkich konsekwencji. Monika pracuje także z artystami nad rozwojem kreatywności i potencjału.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem w języku polskim:

http://www.ipe.edu.pl/public/files/s/bang.pdf

Współpracujemy:

Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich

realizacja estinet.pl