ul. Wilcza 66/68, 00-679 Warszawa

Szkolenia krótkoterminowe

Szkolenia krótkoterminowe

Uwaga! Aktualnie trwa nabór do nowej grupy szkoleniowej!

Szkolenie: „O scalaniu pękniętej duszy”

Psychoterapia dorosłych ofiar nadużyć seksualnych w dzieciństwie

Szkolenie przeznaczone jest dla psychologów, psychoterapeutów (również tych w trakcie szkolenia) – profesjonalistów pracujących psychoterapeutycznie z pacjentami, osób  zainteresowanych tematem nadużyć seksualnych w dzieciństwie i ich skutków, oraz psychodynamicznym rozumieniem procesu psychoterapeutycznego dorosłych pacjentów, którzy w dzieciństwie doświadczyli nadużycia seksualnego (incestu).

Szkolenie obejmuje między innymi poniższe zagadnienia:

  1. Psychodynamiczne rozumienie traumy – podstawy
  2. Mechanizmy rozwoju incestu / kazirodztwa w rodzinie
  3. Przeniesienie i przeciwprzeniesienie
  4. Specyficzne mechanizmy budowanie relacji terapeutycznej z pacjentem po traumie seksualnej
  5. Mechanizmy obronne szczególnie związane ze zjawiskiem incestu
  6. Studium przypadków

Forma zajęć: wykład + analiza literatury nadesłanej przez prowadzącą na tydzień przed szkoleniem (na adres mailowy uczestnika szkolenia) + praca warsztatowa + wymiana doświadczeń

Miejsce: OPP Integra, ul. Wilcza 66/68, Warszawa – Śródmieście

Koszt:

490 zł – płatność do dn. 7.02.2020

550 zł – płatność po 7.02.2020

W przypadku rezygnacji ze szkolenia istnieje możliwość przepisania uczestnictwa na kogoś innego.

Termin: dn. 7-8.03.2020  (sobota: od godz. 9 do 17; niedziela: od godz. 9 do 17)

Czas trwania: 16 godzin dydaktycznych

Zgłoszenia proszę nadsyłać mailowo na adres: integra@spch.pl z podaniem imienia i nazwiska, oraz nr telefonu. Zainteresowanych otrzymaniem faktury – proszę o przesłanie danych, na które faktura ma być wystawiona. Wystawiamy faktury tylko po otrzymaniu przelewu.

Prowadząca szkolenie:

Barbara Wangler – psychoterapeuta psychodynamiczno-systemowy, absolwentka studiów na kierunku pedagogika, nauki o rodzinie i teologia, uczestniczka wielu szkoleń specjalistycznych, konferencji, odczytów w kraju i zagranicą. Konsultant zespołu trenerów małżeństw w Fundacji Pomoc Rodzinie, koordynator szkoleń organizowanych przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich w Warszawie, mediator, przede wszystkim psychoterapeuta z wykształcenia i pasji.

 

——————————————————————————————————————————————————————————————————————

 

Brainspotting

Wprowadzenie do Brainspotting 

Rewolucyjnej Terapii Traumy

 „Tam gdzie patrzymy, wpływa na to jak się czujemy”. – David Grand, PhD

 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w warsztacie, podczas którego zapoznacie się Państwo z jednym z najnowszych podejść terapeutycznych w leczeniu traumy.

Warsztat składać się będzie z części teoretycznej, w której omówione zostaną teoretyczne podstawy terapii Brainspotting, jak i przedstawione zostaną sposoby identyfikacji brainspot, t.j. Wewnętrzne Okno BSP, Zewnętrzne Okno BSP oraz Gazespotting.

W drugiej części odbędzie się demonstracja in vivo, dzięki której będziecie Państwo mogli zobaczyć jak Brainspottting może być zastosowany w terapii, jak i zaobserwować jak dokonuje się proces neuroplastycznej zmiany.

Wysoka skuteczność oraz szybkie efekty leczenia spowodowały, że reputacja terapii Brainspotting w ostatnich latach gwałtownie wzrosła, dzięki czemu stała się ona jedną z najpopularniejszych metod terapii traumy. Brainspotting opisywany jest w licznych  czasopismach naukowych jako jedna z najskuteczniejszych metod pracy z traumą.

Czym jest Brainspotting? Brainspotting (BSP) jest innowacyjną metodą leczenia traumy i jej symptomów.  Założenia teoretyczne terapii BSP  i jej mechanizm działania zgodne są z najnowszymi osiągnięciami neuronauki, co wyjasnia jej skuteczność oraz zdolność inicjowania naturalnych procesów w mózgu prowadzących do trwałej i głębokiej  zmiany.

Jak dziala Brainspotting? Brainspotting wykorzystuje odpowiednią pozycję oczu, dzięki której odnajdujemy dostęp do źródeł traumy oraz innych przykrych doświadczeń zapisanych w podkorowych strukturach mózgu. Owa pozycja oczu czyli tzw. brainspot jest psychofizjologicznie związana z pamięcią traumy. Dzięki relacyjnemu dostrojeniu terapeuty oraz skupionej uważności klienta wpatrującego się w brainspot stymulowane są naturalne procesy samouzdrawiania.

Dla kogo: Do udziału w warsztacie zapraszamy psychologów, psychoterapeutów, specjalistów terapii uzależnień, lekarzy, psychiatrów, oraz pedagogów pragnących pogłębić wiedzę niezbędną do pracy z traumą i innymi uwarunkowaniami psychosomatycznymi. Warsztat będzie otwarty dla coachów oraz osób zainteresowancych rozwojem osobistym.

 

Kiedy:  28 września 2019, godz. 15.00 do 17.30

Gdzie: Poradnia INTEGRA

  1. Wilcza 66/68, 00-679 Warszawa

Cena: 150 zł. W cenę wliczone są napoje i mała przekąska

Rezerwacja: Aby zarezerwować miejsce należy dokonać wplaty. Zgłoszenia przyjmowane są:

Od pon. – pt. w godzinach 9:00 – 20:00

Telefon: 697 011  207

e-mail: integra@spch.pl

 

Korzyść: Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat nowej metody leczenia traumy, zapoznają sie ze źródlami wyjaśniającymi skuteczność terapii Brainspotting oraz będą mogli zastosować jeden ze sposobów zidentyfikowania brainspot i użyć go w swojej praktyce klinicznej oraz w życiu codziennym od razu po ukończeniu warsztatu.

 

Trener: Monika Gos – dyplomowany psycholog kliniczny, członek BPS (Chartered Member of The British Psychological Society) zarejestrowany przez HCPC (Health and Care Professions Council). Monika ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Przez wiele lat pracowała oraz szkoliła sie zawodowo zarówno w Polsce, USA jak i w Wielkiej Brytanii. Monika jest terapeutą Psychoanalizy Relacyjnej oraz metod skoncentrowanych na doświadczeniu i pracy z ciałem tj. Focusing, Core Energetics, oraz EMDR (Eye Movement Desensitisation and Reprocessing). Monika jest superwizorem, trenerem Focusing oraz międzynarodowym trenerem Brainspotting. Aktualnie pracuje jako psycholog kliniczny w największej w Wielkiej Brytanii organizacji zajmującej się leczeniem uzależnień oraz prowadzi prywatną praktykę psychoterapii w Londynie. W swojej pracy terapeutycznej specjalizuje się w leczeniu traumy więzi oraz jej wszelkich konsekwencji. Monika pracuje także z artystami nad rozwojem kreatywności i potencjału.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem w języku polskim:

http://www.ipe.edu.pl/public/files/s/bang.pdf

Współpracujemy:

Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich

realizacja estinet.pl