ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa

W dniu 31 maja sekretariat oraz studium są nieczynne

Webinar UWAŻNA OBECNOŚĆ – O sztuce uważności i tworzenia relacji

Webinar UWAŻNA OBECNOŚĆ – O sztuce uważności i tworzenia relacji

Uważna obecność jest sztuką. Wymaga ona praktyki i regularnie podejmowanego wysiłku. Jednak w codzienności pełnej obowiązków i zadań wymuszających szybkie tempo życia, jest wręcz niezbędna. To nauczenie się na nowo bycia „tu i teraz” oraz dotarcia do najważniejszych potrzeb i pragnień. Jest to klucz do wewnętrznego pokoju oraz do umiejętności smakowania rzeczywistości, czerpania radości z tego, co codziennie robimy i czego doświadczamy.

Maciej Biskup to zakonnik praktykujący sztukę uważności od lat i uczący tej wymagającej umiejętności innych.  W swojej książce „Sztuka uważności” pisze, że często chow­amy się do róż­nych wcześniej wy­­próbow­a­nych kryjówek, gdy odczuwamy lęk przed uważnoś­cią. Za źródło lęku uważa wewnętrzny kon­f­likt, bądź też niechęć do odsłonięcia rany i zmierzenia się z bólem. Ucieczka przed uważnoś­cią jest niestety także ucieczką przed prawdą i wrażli­woś­cią. O. Maciej podkreśla, że uważność to również umiejętność dostrzeżenia przychodzącego Boga, która otwiera nas na samych siebie oraz na otaczających nas ludzi. Sprawia ona, że tworzone relacje z innymi i z samymi sobą, mają szansę wejść na inny, głębszy i bardziej autentyczny poziom. 

Webinar jest skierowany zarówno do psychologów i terapeutów zainteresowanych praktyką uważności, jak i wszystkich chcących poznać znaczenie i elementy tej sztuki. Bez względu na to, czy będziesz na webinarze na żywo, bądź zobaczysz go w późniejszym terminie, możesz zadać pytanie do 22.02, aby prowadzący mógł zapoznać się z nim przed webinarem (możliwość zadania pytania poniżej w formularzu).

Specjalista webinaru – Maciej Biskup OP. Dominikanin, ukończył studia doktoranckie z teologii dogmatyczno-fundamentalnej, były redaktor miesięcznika „W drodze”. Zaangażowany w dialog ekumeniczny i dialog z judaizmem. Publikował na łamach m.in. „W drodze”, „Więzi”, „Tygodnika Powszechnego”, „Listu” i „Biblii”. Autor książek „Zaskoczony wiarą. Między Jerychem a Jerozolimą”, „Ocalić w sercu”, „Nieostatnie kuszenie. Jak przetrwać noc Kościoła”, „Sztuka uważności”.

Webinar będzie prowadził Tomasz Lipa , filozof i teolog, uczestnik studium psychoterapii integratywnej SPCh.

Termin: 26.02.2024 (poniedziałek), godz. 19.30-21.30.

Koszt udziału: 49 zł (dla członków SPCh cena 29 zł)
Uiszczenie opłaty potwierdza zapis. Każda zapisana osoba, która wniosła opłatę za udział, otrzyma nagranie ze spotkania (na podany w formularzu adres mailowy) – by wracać do jego treści w dogodnym dla siebie momencie.

Zapisy kończą się 26 lutego o godz. 16.00. (w przypadku zapisu ostatniego dnia prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu na podany mail) na rachunek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich: 74 1090 2590 0000 0001 4702 3505

Tytuł wpłaty: Webinar, adres e-mail podany w zgłoszeniu, imię i nazwisko.

Link do spotkania na platformie Zoom otrzymasz w dniu wydarzenia na wskazany w formularzu adres mailowy – upewnij się, że wiadomość z linkiem nie wpadła do spamu.

Kontakt: W przypadku braku linku lub innych pytań, prosimy o kontakt na: webinar.spch@gmail.com

Link do zapisu- https://forms.gle/skdgHWkxapqRcDdX7

Współpracujemy:

Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich

realizacja estinet.pl